×

Felhívjuk a kollégák figyelmét a 2025. január 9-11. között tartandó „Kötelező szinten tartó tanfolyam fül-orr-gégegyógyászatból” c. tanfolyamunkra, amit a Semmelweis Egyetemen tartunk. Jelentkezés az Oftex-en keresztül.

2024 július 15-én, hétfőn este sokkolóan ért a hír, hogy munkatársam és ifjúkori jó barátnőm hirtelen meghalt. Keddre és szerdára még műtéti előjegyzései voltak… Mindene volt a munkája, a betegei, és büszke volt szép, nagy, szeretett családjára.

A 2023-ban a Sanofi által támogatott Ifjúsági pályázatunkra 8 pályamunka érkezett be.

Kedves Kollégák!

Az Egyesület tagdíja évi 10.000 Ft egységesen mindenkinek. Az időben történő befizetések képezik a lapunk postázási listájának alapját.

A MAKIT kecskeméti kongresszusán készült interjúnk Dr. Novák Zoltán professzorral, akinek előadása témájában, a klímaváltozásnak az allergiás betegségekre gyakorolt hatásáról tettük fel kérdéseinket. Hogyan hat a változás a légúti kórokozókra? Milyen szerepe van a légúti epithelnek, és milyen faktorok károsítják a barriert? Van-e kapcsolat az allergiás gyulladások és a légúti fertőzések között? Megismerhetjük professzor úr véleményét arról, hogy mit tehetünk a pollenkoncentráció és a légúti fertőzések csökkentése érdekében, és elmondja azt is, hogy mely hatóanyaggal/hatóanyagokkal érhető el a legjobb allergiakontroll.

2024. október 10-13. között kerül megrendezésre a Magyar Fül-Orr-Gége és Fej-Nyaksebész Orvosok Egyesülete 48. Kongresszusa és az MFOE Audiológiai Szekciójának 60. Vándorgyűlése. Az absztraktok leadási határideje: 2024.07.10. (éjfélig)

Tisztelt olvasók, kedves kollégák! 2020. 2. szám

Korábbi egyetemi és továbbképzési előadásaimat átnézve némi meglepetéssel láttam, hogy az akut felső légúti infekciók kórokozói között már hosszú évek óta mindig ott szerepelt – sorban utolsóként – a koronavírus is. Így lesz az utolsókból első. Az új koronavírus (SARS-CoV-2) által okozott (COVID-19) világjárvány az egészségügyi dolgozók, betegek és civilek életét alapjaiban felforgatta és megrengette, e sorok írásakor kezdődik éppen a védekezés második szakasza, és – kicsit félve ugyan – de elkezdtük szervezni működésünk újraindítását. A fül-orr-gégészeti és fej-nyaksebészeti, valamint szorosan hozzá kapcsolódva a maxillo-faciális sebészeti szakma képviselőinek tevékenysége magas kockázatúnak számít a vírusátvitel szempontjából, ezért a mi munkánk fokozott veszélyekkel jár és kiemelt figyelmet kapott a járvány alatt. Szakmai tagozatunk és tanácsunk – miniszteri kérésnek eleget téve – több alkalommal is részt vett a kollégiumi eljárásrend kidolgozásában. Sajnos a járvány miatt egyesületi kirándulásunk (2021.06.04–06.) és nemzeti kongresszusunk (2021.04.29.–05.02.) is új időpontban kerül lebonyolításra.

Szolidaritás és összetartozás

Kedves Kollégák,

Andrészek Csaba határon túli kollégánk - aki a múlt évben nagyon emlékezetes és tartalmas programmal látta vendégül egy kis csoportunkat Székelyudvarhelyen - tőle kapta főtikárunk ezt a pár kedves sort a szolidaritás és összetartozás jegyében:

Mesterséges intelligencia a fül-orr-gégészetben

Amikor szóba kerül a mesterséges intelligencia (MI), akkor általában vagy egy pozitív jövőkép ugrik be, az emberiséget mindenféle kényelmi funkcióval ellátó, a tökéletlenségünket korrigáló informatikai-robotikai hálózattal, vagy pedig egy Terminátorszerű végzet, amikor a gép átveszi az uralmat, és megpróbálja elpusztítani az őt létrehozó, de egy idő után inkább csak útjában álló emberiséget. A jövő vélhetően nem lesz ennyire fekete vagy fehér, sokkal inkább szürkébb. Ahogy Yuval Noah Harari írja a „21 lecke a 21. századra” című, nemrég megjelent könyvében, az intelligencia nem egyenlő az érzelmeket is felmutatni képes, és/vagy azzal manipuláló tudattal (1). Ugyan természetesen nem zárható ki, hogy az MI végül tudatra ébred, de tudat nélkül is lehet egy rendszer hiperintelligens. Sőt, bizonyos szempontból a tudatra ébredés akár hátrányos evolúciós lépés is lehet az MI-nek, tehát lehet, hogy direkt nem ebbe az irányba fejleszti magát a rendszer. A kérdés sokkal inkább az, hogy az emberiség lesz-e annyira intelligens, hogy optimálisan használja az MI-t. Azaz a jövő legnagyobb eséllyel a mesterséges intelligencia, és – Harari szavaival élve – az emberiség által képviselt „természetes ostobaság” kombinációjának az eredménye lesz, így tehát elsősorban rajtunk múlik.

 

Statisztikai versus klinikai különbség

Nem kizárt, hogy paradigmaváltás, de legalábbis paradigmakorrekció előtt áll a statisztikai elemzésen alapuló orvostudomány. Az elmúlt évtizedek az evidence based medicine elterjedéséről szóltak, aminek az alapja statisztikai számítás, matematikai megközelítés. Azaz ahhoz, hogy ítéletet mondjunk egy diagnosztikus vagy terápiás eljárásról, matematikailag korrekt statisztikai számítások szükségesek. Ennek egyik legfőbb eleme, hogy ha egy új gyógyszer vagy terápiás eljárás hatását vizsgáljuk két csoport összehasonlításával, akkor ki tudunk-e mutatni szignifikáns különbséget a vizsgált paramétereket illetően a két csoport között.

 

 

Tájékoztató az új koronavírus betegséggel (COVID-19) kapcsolatban

Jelen dokumentumot készítette: az Emberi Erőforrások Minisztériuma Egészségügyért Felelős Államtitkársága. Lezárás dátuma: 2020. 03. 13.

Kötelező EESZT adatszolgáltatás 2020. június 1-jétől (x)

A nem közfinanszírozott egészségügyi ellátóknak 2020. január 1-jéig kellett csatlakozniuk az Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Térhez (EESZT), hogy 2020. június 1-jétől eleget tudjanak tenni az adatszolgáltatási kötelezettségüknek.

MFOE kirándulás szakmai programmal 2020

A MFOE kirándulás 2020. május 29-31. Sok szeretettel várunk mindenkit!

Meghívó a Magyar Fül-, Orr-, Gége és Fej-, Nyaksebész Orvosok Egyesületének közgyűlésére

2020. január 31-én 13:30 órától a Magyar Fül-, Orr-, Gége és Fej-, Nyaksebész Orvosok Egyesülete közgyűlés tart a SE ÁOK Fül-Orr-Gégészeti és Fej-Nyaksebészeti Klinika tantermében (1083 Budapest, Szigony u. 36.).

In memoriam - Dr. Csokonai Vitéz Lajos

Dr. Csokonai Lajos tanár úr 2019.november 3-án, 72 éves korában elhunyt. Tanár Úr! Sikeres, de nem könnyű életed végén adjon az Isten nyugalmat Neked, és mi köszönjük a tudást, amit átadtál nekünk, szívünkben megőrizzük emlékedet.

Dr. Rejtő Kálmán (1942–2019)

Dr. Rejtő Kálmán tanár úr tragikus hirtelenséggel hunyt el 2019. március 4-én.

Szeretett mesterünk emlékezete

Bánhidy Ferenc professzor, a magyar modern onkológiai fej-nyaksebészet alapítója, életének 87. évében 2019. augusztus 20-án földi pályafutását befejezve megtért Teremtőjéhez.

 

Beszámoló a Magyar Fül-, Orr-, Gége és Fej-Nyaksebész Orvosok Egyesülete Audiológiai szekciójának 56. Vándorgyűléséről

A Magyar Fül-, Orr-, Gége és Fej-, Nyaksebész Orvosok Egyesülete Audiológiai szekciójának 56. Vándorgyűlése 2019. szeptember 19–21 között sikeresen lezajlott Bükfürdőn. A helyszín a Caramell Premium Resort**** superior volt.

 

 

<< < 3 4 5 6 7 8 > >>
332 találat 28 oldalon

Bejelentkezés

Technikai forródrót:
+36 30 327 4143

AZ EGYESÜLET KIEMELT TÁMOGATÓJA:

 

SANOFI

Az MFOE Arany fokozatú
támogatója a SANOFI.
 
 

AZ EGYESÜLET TÁMOGATÓI:

 

 teva

Victofon

Kedves Doktornő! Kedves Doktor Úr!

Figyelmébe ajánljuk az „Utazás a fej-nyaki daganatok világában” című 5 részből álló podcast-sorozatunkat!

Meghívott vendégeink Dr. Dános Kornél moderálásával az orvostudomány legújabb vívmányait és érdekességeit tárják fel, mutatják be, különös tekintettel a fej-nyaki dagantok világára.
  Tovább a weboldalra »  
 
 

Egyesületünk bankszámlaszáma:
11708001-20315478-00000000

Tagdíj: 10.000 Ft/év

Kérjük a tagdíjat erre a
számlaszámra fizesse!

A Közgyűlés határozatának
megfelelően 2023-tól a tagsági díj
egységesen 10.000 Ft/év.

Akinek túlfizetése volt a múlt évben, annak az idei évi (2024) tagdíjban ezt jóváírtuk és a befizetendő tagdíj összege ennek mértékével természetesen csökkenthető.

Befizetés előtt ellenőrizze
az egyenlegét a honlapon
!

A tagdíjról és a befizetésekről további
információk itt érhetők el!

A Magyar Fül-orr-gégészet
fejlesztéséért Alapítvány
Adószám: 18190003-2-42

Számlaszám:
11701004-20217868-00000000

Ha úgy gondolja, hogy támogatja céljainkat, kérjük, adja adója 1%-át
"A Magyar Fül-orr-gégészet fejlesztésért" Alapítványnak. Támogatását - betegeink nevében is - hálásan köszönjük!

Alapítványunkról további
információk itt érhetők el!

ujsag 70. évfolyam, 3. szám

Válasszon lapszámot

Partnerek

  Megjelent!
 
 

Megjelent Dr. Reményi Ákos
"A hangprotézissel végzett
beszédrehabilitáció gyakorlati kérdései
"
című szakkönyve.
 
További információk

 
 

Megjelent Hirschberg Andor professzor úr "Gyakorlati rinológia" című szakkönyve.
Évente számtalan szakkönyv jelenik meg világszerte ebben a témában, hazánkban azonban mindez ideig ilyen jellegű kiadvány
nem látott napvilágot.
 
További információk

 
 

Megjelent
Katona Gábor és Hirschberg Jenő szerkesztésében a

Gyermek Fül-orr-gégészet

tankönyv
 
További információk

 
 

Megjelent Hirschberg Jenő, Hacki Tamás,
Mészáros Krisztina szerkesztésében a

FONIÁTRIA ÉS TÁRSTUDOMÁNYOK

első és második kötete.
 
További információk